Seko mums

Image Alt

Par Jūrciemiem

Kas mēs esam

Mēs esam pieci ciemi – Lapmežciems, Ragaciems, Bigauņciems, Antiņciems un Čaukciems – kas izvietojušies ap Kaņiera ezeru un piekļāvušies Rīgas līča krastam. Jau sen mūs mēdz dēvēt par “jūrmalciemiem” vai “zvejniekciemiem”. Te vienmēr bijusi mājvieta zvejniekiem un jūrasbraucējiem, iecienīta atpūtas vieta pilsētniekiem, un te vienmēr noritējusi īsta jūrdzīve. Ir laiks visu ciemu stāstus apkopot vienā – JŪRCIEMOS.

Mēs un jūra esam nešķirami, jo esam no tās cēlušies. Kur tagad atrodas mūsu pieci ciemi, reiz visur pletās Litorīnas jūra. Pēc jūras atkāpšanās teritorijā pie pašreizējās Siliņupes apmetās senie zvejnieki un mednieki. Pirmās ziņas par iedzīvotājiem šajā apvidū saistītas ar 3. – 2. gs. p.m.ē., un tā ir senākā zināmā apmetne tik tuvu Baltijas jūrai Latvijas teritorijā.

Šķiet, varam teikt arī, ka esam nešķirami no dabas kopumā. Ja kādreiz tā ļoti tieši noteica un ietekmēja cilvēku dzīves un iztikšanu, tad mūsdienās daba ir Jūrciemu lielā bagātība. Pagasta teritorija pilnībā iekļaujas Ķemeru nacionālajā parkā, tāpēc te viss ir pa īstam. Ne vien jūra, bet arī priežu meži, purvi, ezeri, pludmales, dabas takas, putnu, zivju un augu bagātība, vienmēr pieejami saullēkti un saulrieti – to visu varam baudīt ik dienas.

Mēs paši joprojām turpinām izzināt un iepazīt Jūrciemus un vēlamies par tiem stāstīt arī Tev. Šajā lapā atradīsi stāstus par mūsu apkaimi, uzzināsi par Jūrciemu īpašajām vietām un cilvēkiem, labākajām garšām un piedzīvojumiem. Te vari uzzināt arī vairāk par mums – Jūrciemu biedrību, – kas veido šo lapu, par mūsu projektiem un aktivitātēm.