Seko mums

Loading Pasākumi

« Visi pasākumi

  • Šis pasākums ir pagājis.

Filma “Melhiors”

06.10.2023 @ 19:00 - 20:30

Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Lietuvas kopražojuma filma par aptiekāru no Tallinas. Filma daļēji filmēta Latvijā un ar Latvijas kinoprofesionāļu līdzdalību. No 1. septembra filma skatāma Latvijas kinoteātru repertuārā.

Pirmā no trim filmām par aptiekāru Melhioru, speciāli izrādīšanai Latvijā tā dublēta latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā. Triloģija, kas visa izdota šogad, ir balstīta uz igauņu autora Andrika Harglas septiņu romānu sēriju par farmaceitu Melhioru. Romānu sērija ilgus gadus atradās grāmatu pārdošanas topu pirmajā vietā Igaunijā un tika izdota septiņās valodās, tostarp igauņu, somu, franču, ungāru, latviešu, vācu un angļu valodā.

Sižets:

“Viduslaiku Tallinā tiek noslepkavots augsts ordeņa bruņinieks. Slepkava ir nocirtis upurim galvu un piebāzis muti ar monētām. Nākamajā dienā sabrūk vecā klostera siena un notiek vairākas slepkavības, kas pārsteidz visu pilsētu. Brīvmūrnieku vecākajam, kurš laboja sienu, tiek nocirsta galva un līdzīgi piepildīta mute ar monētām, savukārt priesteris un mūks tiek noindēti.
Tiesnesis Dorns nolemj iesaistīt aptiekāru Melhioru šī nozieguma izmeklēšanā. Viņš atklāj, ka bruņinieks, kurš it kā ieradies šeit nejauši, patiesībā meklējis noslēpumaino “Tallinas gūstekni”, taču nezināmu iemeslu dēļ meklējis viņu nevis cietumā, bet gan dominikāņu klosterī.
Vai aiz visām slepkavībām slēpjas viens un tas pats slepkava vai arī ir vēl kāds, kurš atdarina noziegumus, lai slēptu savas pēdas? Melhiors saprot, ka atbilde uz noslēpumu slēpjas jautājumā, kurš vai kas ir noslēpumainais Tallinas gūsteknis?
Režisors: Elmo Nüganen
Aktieri: Märten Metsaviir, Alo Kõrve, Maarja Johanna Mägi, Juris Strenga, Gatis Gāga
Garums: 100 min
Ieejas maksa : 3 eiro

Detaļas

Datums:
06.10.2023
Laiks:
19:00 - 20:30

Vieta

Lapmežciema Tautas nams
Liepu iela 2
Lapmežciems,LV3118Latvija
+ Google Karte
Phone
20210083