Sazināties

Seko mums

Ja vēlaties izstaigāt Jūrciemu pludmali, aicinām pa ceļam iepazīt kino pieturvietas.

Daudzas no iemīļotām latviešu filmām ir uzņemtas Lapmežciema pagastā – piejūras ainavā no Bigauņciema līdz Ragaciemam. Tādās mākslas filmās kā “Zvejnieka dēls”, “Nāves ēnā”, “Ilgais ceļš kāpās” un citās ir iemūžināta autentiska vēsture. Tajās joprojām varam vērot dabas skatus, cilvēkus, ēkas, zvejniecības aroda prasmes, kas mūsdienās nereti jau ir mainījušies vai laika zoba ietekmē aizgājuši bojā.

Šī iemesla dēļ mūsdienās dabā esošās vietas visbiežāk būt grūti sasaistīt ar konkrētu filmu un tajā redzamajām ainām, jo piekraste ir mainījusies.

Taču neskatoties uz to – aicinām jūs izstaigāt kino pieturvietas, izbaudīt meklētāja prieku un mēģināt iztēloties filmēšanas procesu tā laika vidē. Un kas zina – varbūt tieši šī pastaiga audio gida pavadībā būs impulss noskatīties filmas vēlreiz!

Kino pieturvietas ir apkopojis Lapmežciema muzejs, kurā varat meklēt vēl papildus informāciju par šo apkaimi. Audio gida veidā kino vietu stāsti ieskaņoti pateicoties Lauku atbalsta dienesta finansētam projektam “Klausāmtakas – audiogida izveide Lapmežciema pagastā”, nr. Nr.22-08-AL01-A019.2202-000006, ko īstenojusi Jūrciemu iedzīvotāju biedrība.

Sponsored Ad