Sazināties

Seko mums

Kaņieris ir lagūnas tipa ezers, kas izveidojies pēc Litorīnas jūras atkāpšanās, un ir aizsargājams dabas objekts. Kaņiera ezers iekļaujas Ķemeru nacionālā parka teritorijā.

Kaņiera ezers ir putnu un zivju krājumu ziņā viens no bagātākajiem ezeriem Latvijā, tāpēc to iecienījuši kā putnu vērotāji, tā makšķernieki. Ezerā ir 14 salas, kuras caurceļošanas laikā par savu atpūtas vietu izraudzījušies ūdensputni. Pavisam Kaņiera ezerā novērotas vairāk nekā 200 putnu sugas (kopā Latvijā ir reģistrētas 342 putnu sugas). Ezers ir iekļauts Eiropas nozīmīgo putnu vietu sarakstā, un kopš 1995. gada Kaņieris ir arī starptautiski atzīts mitrājs – ūdensputniem īpaši nozīmīga vieta.

Ezers ir sekls, maksimālais dziļums – 1,8 metri, bet tā vidējais dziļums mazāks par vienu metru. Putnu vērošanai Kaņierī labākais laiks ir pavasaris un vasaras otra puse – rudens līdz septembra beigām. Pavasarī un vasaras sākumā šurp var doties nakts ekskursijās, lai klausītos nakts laikā dziedošās putnu sugas. Te var dzirdēt lielo dumpi, niedru un sisinātājķauķus, veiksmes gadījumā arī mazo ormanīti un dumbrcāli, šad tad – mazo dumpi. Dienas laikā ir iespējams novērot medījošu jūras ērgli.

Kaņiera ezera apkaimi un krastus var iepazīt, dodoties pastaigā pa kādu no dabas takām, taču ir iespējams izīrēt arī laivu vai katamarānu un pavērot ezeru no tā ūdens klajumiem (skat., sadaļu “Ko darīt” – Kaņiera ezera laivu bāze). Ziemas periodā pie ezera vērojami brīnišķīgi saulrieti.

 

Kontaktinformācija

Kaņiera ezera laivu bāze, Lapmežciema pagasti, LV-3118, Latvia

Sponsored Ad