Sazināties

Seko mums

Godinot visus, kuri gājuši bojā jūrā, Ragaciemā tika īstenota tēlnieka Oļega Skaraiņa un viņa dzīvesbiedres Irēnas Skaraines iecere.

I. Skaraine atklāj, ka piemiņas vieta abiem ar vīru ir bijusi kā viens no nepaveiktajiem darbiem – par to pirmo reizi aizdomājušies, kad Ragaciemā vēl abi mitinājušies vienā istabiņā pie atraitnes, no kuras arī dzirdēts viņas un citu ciemnieku skarbie stāstīt par jūrā un zvejā iešanu. Diemžēl ieceres īstenošanu jeb “pienākuma izpildīšanu“ pret cilvēkiem, kuri Ragaciemā viņus uzņēma, Oļega dzīves laikā piepildīt tomēr neizdevās, kaut izraudzītais akmens jau stāvējis «Skaru» sētā un gaidījis savu “jauno dzīvi“.

Tomēr O.Skaraiņa iecere īstenota, lai arī jau pēc tēlnieka aiziešanas mūzībā. Vēstījumu un latvju dainu rindas akmenī iekalis tēlnieks Ivars Feldbergs, kuram palīdzējis šajā darbā arī dēls Sergejs. Pašas piemiņas vietas koncepciju izstrādājis arhitekts Juris Paegle. Ieceri atbalstīja arī pašvaldība. Tagad piemiņas akmens, godinot visus jūras paņemtos, stalti stāv mazo Ragaciema ieliņu krustcelēs un ir apskatāms ikvienam.

Kontaktinformācija

Ragaciems, Lapmežciems Parish, LV-3118, Latvia

Sponsored Ad