Sazināties

Seko mums

Sēra dīķu taka atrodas Raganu purva rietumu malā, starp Ķemeriem un Antiņciemu. Tā ved pa augsto purvu, kur iespējams iepazīt purva ekosistēmas īpatnības un tam raksturīgo floru. Te sastopama veģetācija‚ kas raksturīga kalcifilajiem zāļu purviem‚ jo avotu ūdens ir bagāts arī ar kalcija karbonātu.

Šeit vērojama Latvijā reti sastopama dabas parādība – vietā kur sērūdens avoti izplūst virszemē, ir izveidojušies vairāki dīķi, kuros uzkrājas no avotiem plūstošais ūdens. Kopējā sēra dīķu platība ir 0.5 ha, bet sēravotu radītie avoksnāji aizņem 2 ha lielu platību.

Sērūdeņradis ir smaga, ūdenī labi šķīstoša gāze ar raksturīgu puvušu olu smaku. Lielākās koncentrācijās tas ir nāvējoši indīgs, bet atšķaidīts un kopā ar purvu un  ezeru nogulumiem (ārstnieciskām dūņām) izmantojams dziednieciskos nolūkos. Tāpēc atcerieties par sērūdeņraža dziednieciskajām īpašībam brīdī, kad gribēsiet raukt degunu, sajūtot specifisko smaku!

Taka galā met loku ap sēra dīķiem un tad ved atpakaļ uz sākumpunktu. Distance no tā līdz sēra dīķiem ir aptuveni 830 m gara. Taka visā garumā veidota kā koka laipa.

 

 

Kontaktinformācija

Raganu purva sēra dīķu dabas taka, Lapmežciema pagasti, LV-3118, Latvia

Sponsored Ad