Sazināties

Seko mums

Lapmežciema vecais koka mols ir kļuvis par iecienītu fonu daudziem foto mīlētājiem – gan profesionāļiem, gan pašiņu knipsētājiem.

Mola izveidi iecerēja zvejnieku kolhoza “Selga” laikā. Kolhoza pirmsākumos darba apstākļi šejienes zvejniekiem bija daudz sarežģītāki un smagāki kā vairumam citu zvejnieku saimniecību, jo “Selgai” nebija savas ostas. Tā nu 20. gs. 50. gadu beigās tika pieņemts lēmums izveidot savu ostu, un tās celtniecībai tika izvēlēta vieta pie Siliņupes grīvas. Atbilstoši padomju saimniekošanas pieejai, lēmumu par ostas izveidi pieņēma bez iepriekšējas ģeoloģiskas izpētes un bez izstrādāta projekta. Ostas vajadzībām jūrā tika ieskaloti pāļi, no Lapmežciemā esošā Čūskkalniņa tika vesti un jūrā bērti plienakmeņi. Ostas izbūvē tika ieguldīti lieli līdzekļi, taču jūras straumju un postošo rudens vētru dēļ viss ieguldītais darbs un materiāli tika aizskaloti prom. Lapmežciema osta tā arī netika izbūvēta.

Koka pāļi, kas stiepjas jūrā, ir vienīgie šīs ieceres liecinieki, taču arī tie nebūs mūžīgi – tos neatlaidīgi grauž laika zobs un sāļais jūras ūdens.

 

Sponsored Ad