Seko mums

Image Alt

Aktualitātes

Lapmežciema parkā atklāta izstāde “Ziedoņa Krāsainās pasakas”

4. maijā Lapmežciema parkā tika atklāta brīvdabas izstāde “Ziedoņa Krāsainās pasakas”, kas veltīta Imanta Ziedoņa 90. jubilejai. Košo izstādi veido 30 Engures Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi un vairāk kā 2000 krāsainu tulpju, vizuāli atdzīvinot un nesot tālāk dzejnieka ideju par visa skaistā vairošanu.

Izstādes organizatori ir Jūrciemu iedzīvotāju biedrība “Labklājībai”, un ideja par šādu izstādi radusies jau pirms gada. Iedzīvotāju biedrība vēlējās izveidot Ragaciemā dzimušajam dzejniekam, savam novadniekam, tādu sveicienu jubilejā, kas sasauktos ar viņa paša idejām. “Tā radās doma par sveicienu Imanta Ziedoņa Krāsaino pasaku tematikā, kas caur bērnu darbiem un ziediem vēstītu par skaistā audzēšanu mūsos pašos un ap mums,” stāts biedrības vadītāja Dace Treimane-Freimane.

Košo tulpju ziedoni palīdzējuši radīt vietējie iedzīvotāji, kuri pagājušā gada oktobrī sastādīja vairāk kā 2000 tulpju sīpolu. Savukārt par lieliskajiem Krāsaino pasaku vizuālajiem attēlojumiem jāsaka paldies Engures Mūzikas un mākslas skolas direktorei, pedagogiem un audzēkņiem, kuri atsaucās biedrības idejai. Veiksmīgas sadarbības rezultātā pusgada darbs ir vainagojies krāsainā brīvdabas izstādē.

Bērnu darbi parkā būs apskatāmi līdz pat Jāņiem. Savukārt tulpju pasakas interesentiem jāsteidz apskatīt iespējami ātri, jo ziedēšana pakļaujas vien dabas likumiem.

Izstāde īstenošanu finansiāli atbalstījusi Tukuma novada dome Kultūras projektu ietvaros.

Rakstīt komentāru