Seko mums

Image Alt

Aktualitātes

Jūrciemu sēta pamodināta vasaras sezonai

Lielās Talkas diena, 27. aprīlis, bija diena, kad Jūrciemu iedzīvotāju biedrība ar sakopšanas darbiem modināja zvejnieku sētu “Gaiķi” vasaras sezonai. Senā sēta piedzīvoja varenu rosību un čaklas darba rokas, par ko liels un sirsnīgs paldies visiem lieliskajiem palīgiem, kas biedrībai pievienojās! 

Talkas dalībnieki visi kopā paveica vairākus būtiskus darbus:

*iztīrīts pagrabs un pielabotas pagraba durvis,

*izlīdzināts padziļinājums gar ceļa malu ērtākai auto piebraukšanai,

*uzsākta vecās saimniecības ēkas mūru iekšpuses attīrīšana,

*uztaisīta vietu komposta veidošanai,

*iestādīts upeņu krūms un sakopti citi augi.

Darbu kā vienmēr ir daudz un visi būtiski, bet šoreiz jo īpaši priecājāmies, ka izdevās sakopt pagrabu, nobrauktuvi ceļa malā un uzsākt mūru attīrīšanu. Šie darbi īpaši nozīmīgi, lai Jūrciemu sētā “Gaiķi” varētu drošāk un plašāk organizēt pasākumus, turklāt mūra sakopšana un nostiprināšana ir šīs vasaras lielākais darbs, kas saņēmis arī projekta “Darām paši” atbalstu.

Savu atbalstu sniedza arī vietējais uzņēmums “Pie putniem”, parūpējoties par talcinieku ēdināšanu. Sakām paldies šefpavāram Gintam par sātīgās un ļoti gardās “harčo” zupas gatavošanu uz ugunskura!

Ir īpašs gandarījums, ka talkas laikā kopā var darboties vairākas paaudzes, un katram atrodas darbiņš, kas tieši viņam vislabāk padodas. Tā arī šajā Lielajā Talkā – kamēr pieaugušie veica smagākos darbus, bērni palīdzēja novākt mazo baskāju taku un savest kārtībā lentīšu virtenes, kas drīz atkal plīvos Jūrciemu sētā, kā arī sarūpēja zarus ugunskuram. Biedrība pateicas ikvienam, kurš atbalstīja un piedalījās!

! Talkas laikā apskatīt seno mūri bija atbraucis arī pieredzējis mūrnieks un sniedza savu konsultāciju par steidzamākajiem darbiem un to secību. Ir ļoti svarīgi šogad uzlikt mūrim virsējo savelkošo betona joslu, lai pasargātu to no tālākas sabrukšanas un novērstu drošības riskus. Neskatoties uz saņemto projekta “Darām paši” atbalstu, mūra nostiprināšanai ir vajadzīgi papildus līdzekļi. Ja vien vari atbalstīt senās zvejnieku sētas saglabāšanu, Biedrība aicina ziedot mūra nostiprināšanas darbiem. Rekvizīti ziedojumam: Biedrība “Labklājībai”, reģ.nr. 40008110811, konta nr.: LV86RIKO0002930325974, Luminor Bank AS. Biedrībai ir Sabiedriskā labuma organizācijas statuss – par ziedojumu iespējams saņemt nodokļu atvieglojumus.

Rakstīt komentāru